Ağustos 11, 2014

Neyin Peşinden Koşmalı?

Çocuk olduk, büyüdük, evlendik, çoluk çocuğa karıştık ve yolu yarıladık hala hazırda neyin peşinden koştuğunuzu bilmiyorsanız büyük bir problem var demektir.

Özel hayatınızda pek çok şeyin yolunda gitmesi size huzur ve mutluluk kapısını her ne kadar açsa da, kariyer ve iş hayatınızda da aynı tatmini yaşama arzusu hiç bir zaman bitmez. Tecrübe ile sabit olan bu tespitte en çok can sıkan detay ise yaşam boyu para kazanmak amacı ile yapmak zorunda olduğunuz işin sizi mutlu etmiyor olması durumudur. Defalarca kendime sorduğum ve pek çok kez de coşkun bir girişimci ruh ile  fikren atıldığım işlerde, hep bir fren mekanizması devreye girmiş ve ayaklarımın yere basmasına sebep olmuştur. Bu kişiliğimle özdeşik bir durum mudur yoksa korkularımdan mıdır bilemedim ama daha fazla pişmanlık yaşamak istemediğim aşikar.

Velhasıl fazla söze gerek yok! vakti zamanın da sizi heyecanlandıran şeylerin peşinden koşmadığınızda, göreceksiniz ki bir süre sonra sizi hiç bir şey heyecanlandırmamakta. Benden size tavsiye, iş oralara varmadan hayallerinizin ve sizi mutlu eden başarı hikayelerinin izinden gidin en azından frene daha az basmaya çalışın! Bilinmez!  Belki de en sonunda  herşey tam istediğiniz anda ve yerli yerinde gerçekleşir.

Sevgiler.