Temmuz 04, 2014

Anılarda ki Yaz Tatili

Çocukluğumda dört gözle okulların kapanmasını ve o uzun soluklu yaz tatiline ulaşmayı, heyecanla beklerdim. Büyüyüp yetişkinlerin dünyasına katıldığım da gördüm ki tatil kavramı tamamen kılık değiştirmiş.

Yazlık evlerin büyüsünü en çok çocuk olduğum zamanlarda yaşadım. Her yaz gittiğimiz yazlık evimizde, orada buluşacağım arkadaşlarımın özlemini, geçen bir yılın sonunda her birimizin yaşadığı değişiklikleri görecek olmanın heyecanını,  biran önce kavuşmak için hissettiğim telaşı, katettiğmiz dokuz saatlik yolun bir türlü bitmek bilmemesini ve en önemlisi de iki ayın nasıl da su gibi akıp gittiğini asla unutamam.

Yazlık arkadaşlıklarının en keyifli tarafı da, çocukluk anılarınızın hep hatırlamak isteyeceğiniz mutlu ve eğlenceli parçalarını size hatırlatmaları. Sanırım 25 yıllık arkadaşımın da (sevgili Didem) bir yazlık ev arkadaşı olmasının sebebi bu! Bizler yıllar içinde görüşmeyip, bir telefon kadar yakın olabilmeyi, başımız sıkıştığında çekinmeden arayıp dertleşebilmeyi, birbirimize sitem etmeden yıllarca dostluğumuzu paylaşabilmeyi, ve her kavuşmada sanki hiç kopmamışcasına kucaklaşabilmeyi yaz tatillerimizden öğrendik!

Şimdi kendi çocuklarımın da bu keyfi bir parça yaşayabilmesi için seferber olan aile büyüklerine de teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum. (annaanne-babaanne) Bizim unuttuğumuz o lezzeti torunlarına da tattırabildikleri için.

Kısacık da olsa tatil yapamayan ve hayalini kuran herkesin bu yıl keyifli ve güzel bir sürprizle karşılaşması dileğiyle.

Bana iyi tatiller:)

Sevgiler.