Haziran 04, 2014

Günlük Falınız

Sabah işe geldiğimde yaptığım ilk iş gazetelerin internet sayfalarını açıp, günlük haberleri okumaktır. Ama mutlaka o günkü astroloji yorumunu okumadan geçmem. Bunun bana en iyi gelen tarafı; iyi dileklerin gerçekleşecek olmasını beklemek!

Ama herkes bu kadar eğlenceli bulamayabilir. Özellikle bu yorumlarda o gün iş yerinde kötü sürprizler olacağı, ya da ilişkilerinde problem yaşayabileceği vb. konularla ilgili yapılan olumsuz görüşlerin etkisinde kalıyorsa:) Ben genellikle o gün için söylenen pozitif yorumların ve  yaşamla ilgili güzel tahminlerin tamamının, kendi inancımızla gerçekleşme olasılığının arttığına inananlardanım. Bundan ötürü de olumsuz olanlarıyla hiç işim olmaz!!

Özellikle hayal gücünü eskisi gibi kullanamamaktan dolayı yaşam senin için tek düze bir hal almışsa, belki de birilerinin sana bunu tekrar hatırlatması iyi gelebilir.

Pozitif düşünmenin insan hayatında yarattığı etkisi ve gücünü anlatan yazılar okuyup takip ettiğim dönemlerde, bunun  en çok da ilerleyen yaşlarda ihtiyaç duyduğumuz bir şey olduğuna karar verdim. Tüm o günlük koşuşturma ve sorumlulukların içinde bir parça hayal kurup, sonunda o hayalin gerçekleşmesini umut etmek ve bununla ilgili pozitif düşüncelere dalmak en azından kısa anlarda büyük mutluluklar yaratabilir ve belki çocukken başarabildiğimiz hayal kurma yeteneğini yeniden canlandırabilir.

Asla hayal kurmaktan ve dilden dile dolaşan güzel hikayelerin, belki de senin yaşamının içinden çıkabileceği inancından vazgeçme!