Haziran 06, 2014

En Sevdiğim Gün.....CUMA

Genellikle küçük yaşlarda özellikle okul döneminde en sevdiğim gün cuma, en sevmediğim günde pazar günüydü. Bu konu kesinlikle tartışmaya açık değildi ve ilerleyen yaşlarımda da aynı nokta da olacağım hakkında hiç bir fikrim yoktu. (Maalesef:)

Okul zamanında cuma günü son ders zili çaldığında çantamı telaşla toplayıp bir an önce yollara koyulmak için acele eder, okul kapısı önünde arkadaşlarımla cumartesi gününün planlarını hızlıca yapar ve eve varır varmaz da sokağa fırlardım.

En çok da akşam bir kaç saat geç yatabilme iznim olduğu için sevinir ve ödevlerimi cuma akşamı yapmak zorunda olmadığımdan gönlümce dinlenir, eğlenirdim.

Gel zaman git zaman büyüdüm, okullar okundu, bitti çok şükür; velev ki hayat değişmedi hala en sevdiğim gün cuma! İş hayatında her şey okul döneminde olduğu gibi tek fark ev ödevi olmayışı tabii şanslıysanız.

Bu hafta sonunun da planı çoktan belli ama mutlaka bir hafta sonu plansız ve sürprizlerle dolu geçirmek gerek, zaman çok hızlı ilerliyor, keşke yapsaydım diyeceklerimizi ötelemeden o çok sevdiğimiz cuma gününden başlayıp pazar gününe kadar gerçekleştirmeye çalışalım.

Keyifli hafta sonları.....