Mayıs 28, 2014

Tamam mı Devam mı?


Maalesef devam!

Koşturmacanın ne zaman son bulacağına siz değil zaman karar veriyor.

En son nerede kalmıştı bu kovalamaca?

Evet iş yerine vardığınız o an da!

Elbette, kimimiz memnun, kimimiz sorgular, kimimiz mutsuz, kimimizde hep bir arayışta ama genellikle hep aynı yerde sıkışıp kalmış!

Geriye dönüp bakmak istemediğimiz gibi ileride de pek bir şey olamayacağı fikrini kendi kendimize söyleyip bir şekilde ikna olmuşuzdur ve işin acıklı tarafı bunu kendi başınıza yapamadıysanız mutlaka size sıkça hatırlatan iş arkadaşlarınız olmuştur. Sonuç: zaman yarışında yine zaman önde! Skor oldu mu sana 2-0 ama üzülme, bu hızlı yarışı bitiş çizgisine yakın zaferle bitirme şansın da yok değil.

Nasıl mı?

Tabii ki gece yastığa başını koyduğunda! İşte o anda kelimeler öyle hızlı akıp gidiyor ve düşünceler zihninde delice köşe kapmaca oynuyor ki, zavallı zaman nasıl dayansın bu karmaşaya ne halin varsa gör deyip köşesine çekiliyor ve sen baş başa kalıveriyorsun, tüm o karmaşanın içinde. Ve ben!
O anda ne yapmam gerektiğini anladım, Gece sesleri kağıda dökülmeye başladı. Bir vakit keşke bir yazıcı olsaydı beynimde diye düşündüğümü hatırlıyorum o anda aklımdan geçen tüm kelimeleri, çocuklarımın gün boyu yaptıkları yada söyledikleri ve genellikle beni şaşırtan cümlelerini, bir sonraki gün ne yapmam veya yapmam gerektiğini hatırlatan bulanık hafızamın devreye girdiği zamanları, en önemlisi de kaçırdığımı düşündüğüm ve sürekli kovaladığım  zamana inat yakaladığım o güzel gece anında zihnimde can bulan bütün sözcükleri olduğu gibi kağıda dökebilsem.

Nasıl ama eğlenceli olmaz mıydı kim bilir daha okuyacak ne güzellikte yazıları kaçırdınız !

Ama üzülmeyin geceden kalanlar günü aydınlatır:)

Sevgiler.